Home / Sport / (Video) Sjajan El Clasico!!! Četiri pogotka i isključenje C. Ronalda…

(Video) Sjajan El Clasico!!! Četiri pogotka i isključenje C. Ronalda…

Još jedna odlična nogometna predstava ova dva tima. Nogometaši Real Madrida pobijedili su nogometaše Barcelone na njihovu teritoriju 3-1 i tako na uzvrat finala španjolskog Superkupa idu s velikom prednošću od dva gola. No, koliko imaju veliku prednost zbog zabijenih golova, toliko su oslabljeni neigranjem Cristiana Ronalda, koji je dobio dva žuta kartona u razmaku od dvije minute. Portugalac je ušao u drugom poluvremenu. Također, Real će biti oslabljen i odsutstvom Matea Kovačića, koji se ozlijedio.

Utakmica je krenula bez Luke Modrića, koji je zaradio crveni karton u finalu 2014. i nije mogao zaigrati. No, zato je tu bio Mateo Kovačić, koji je i više nego solidno odradio prvo poluvrijeme. Nećemo se previše zadržavati na prvom dijelu, koji je bio za zaborav.

Valja izdvojiti minijaturu Isca kojom je prošao Busquetsa i Rakitića te brutalan start Casemira nad Messijem zbog kojeg je dobio žuti karton. To je otprilike bilo to u prvom poluvremenu.

Ali u nastavku sasvim drugačija priča. Utakmica praktički nije ni krenula, a Real je poveo. Marcelo je centrirao, Pique je uklizao i probao izbiti, ali ugurao je loptu u svoju mrežu.

Real je zatim imao nevjerojatnu priliku. Benzema je prošao s lijeve strane i proigrao po podu Carvajala na drugoj stativi. Dani je imao praktički prazan gol i stopostotnu priliku, ali je Jordi Alba uklizao i u zadnji trenutak izbacio loptu s gol linije. Bilo je to u 56. minuti.

Dvije minute kasnije ušao je Cristiano Ronaldo, a izašao je Karim Benzema.

A u 67. ozlijedio se Mateo Kovačić. Hrvatski veznjak odigrao je dobru utakmicu, a zatim sjeo u 67. na travnjak. Odmah se vidjelo da neće moći nastaviti, a zamijenio ga je Marco Asensio. Ostaje vidjeti kakve prirode je ozljeda.

Sergio Busquets mogao je donijeti izjednačenje Barceloni kada je u 74. minuti promašio cijeli gol s pet metara, ali samo tri minute kasnije Lionel Messi zabio je za izjednačenje iz penala. Koliko je penal bio ili ne, ostaje na procjenu.

No, veselje nije dugo trajalo. Cristiano Ronaldo je u 80. minuti zabio fenomanalan gol. To trebate vidjeti da bi ste povjerovali.

Dobio je žuti karton zbog skidanja dresa, a samo dvije minute kasnije morao je ranije u svlačionicu. Išao je sam na Ter Stegena i pao u duelu s Umtitijem. Činilo se da je sudac svirao penal, ali Ronaldo je dobio drugi žuti zbog navodnog simuliranja i zaradio isključenje.

Do kraja je Real s igračem manje uspio povećati prednost nakon što je zabio Marco Asensio.

Ivan Rakitić odigrao je do 83. minute kada ga je zamijenio Paco Alcacer. Uzvrat finala je u srijedu, 16. kolovoza.

Check Also

Novinari rasplakali Neymara, Tite ga branio

Nakon što je Brazil rutinski savladao Japan u prijateljskoj utakmici rezultatom 3:1, održala se …